Kto powiedział, że tworzenie grafik reklamowych musi być trudne? Możliwości jakie obecnie skrywa w sobie sieć sprawiają, że z domowego zakątka jesteś w stanie stworzyć całkiem ciekawe projekty, które umożliwią Ci skuteczniejsze dotarcie do klienta. Wystarczy znajomość kilku narzędzi dostępnych online by zarabianie na grafice z sennego marzenia przerodziło się w rzeczywistość. Jeśli jesteś ciekawy o jakich narzędziach mowa, na co zwracać uwagę tworząc grafiki reklamowe na portale społecznościowe lub zastanawiasz się jak tworzyć grafiki reklamowe – zapraszamy do lektury.
Grafika reklamowa to coś, bez czego obecny rynek e-commerce nie wyobraża sobie funkcjonowania. Rozpoczynając od stworzenia logo i identyfikacji wizualnej firmy, poprzez banery, ulotki, wizytówki czy plakaty, aż po layout strony www – wszystko to nie miałoby sensu, gdyby nie grafika, która przyciąga wzrok i buduje spójność wizerunkową. Zatem o czym warto pamiętać chcąc rozpocząć tworzenie grafik, a w domyśle także zarabianie na grafice?
Najważniejsze zasady podczas tworzenia grafik reklamowych:

1. Zachowaj spójność
Nie ma znaczenia jak dobry będzie Twój obrazek, jeśli w żaden sposób nie będzie powiązany z tym, co robisz. Pamiętaj – nie zawsze chodzi o wklejenie loga. Grafika powinna w jakiś sposób nawiązywać do Twoich pozostałych działań, zadbaj więc by np. miniatury filmów na YouTube tworzyły jedną całość.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać na YouTube, kliknij tutaj. |
Być może warto przygotować ciekawy szablon, który wykorzystasz przy okazji obmyślania wszystkich swoich postów lub zadbać o wykorzystanie podobnych kolorów, motywów czy fontów? Dzięki temu odbiorca będzie znał źródło grafik i przede wszystkim ich cel, a na tym nam przecież zależy.
2. Zadbaj o właściwe wymiary
Każda platforma społecznościowa posiada pewne wymogi, które określają preferowane przez nią rozmiary grafik. Jeśli Twój obrazek nie będzie zgodny z wymogami, portal dopasuje go do swoich potrzeb. Możesz być jednak pewny, że utraci on na jakości, a sama grafika prawdopodobnie będzie przycięta. Przed stworzeniem i zamieszczeniem zdjęcia zajrzyj do przeglądarki – “grafiki reklamowe Facebook” – i sprawdź preferowane wymiary. Rozmiary to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest również kompresja. Zwróć na to uwagę, jeśli zależy Ci na dostarczeniu publiczności przyjemnych dla oka obrazków.
3. Zainteresuj się kolorami
Słyszałeś o czymś takim jak psychologia barw? Dzięki kolorom możesz sprzedawać jeszcze efektywniej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wielkie koncerny komunikują swoje cele, zainteresuj się tym tematem. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnych zmartwień, a zarabianie na grafice stanie się przyjemną codziennością.
Jeśli nie wiesz, jak łączyć kolory, skorzystaj z dostępnych w sieci narzędzi. Jednym z nich jest Coolors.co – z jego pomocą z łatwością wygenerujesz prostą paletę, która umożliwi Ci tworzenie grafik w jednym tonie.
4. Nie zapominaj o CTA
Jeśli chcesz stworzyć skuteczną reklamę, musisz mieć pewność, że będzie sprzedawać. Umieść na niej nazwę marki, logotyp i CTA (ang. call-to-action), by skłonić odbiorcę do zakupu promowanych przez siebie produktów czy usług.
5. Nie przesadzaj
Jasny i przejrzysty komunikat to podstawa. Unikaj rozbudowanych treści na elementach graficznych. Postaw na prostotę i minimalizm. Teksty powinny być krótkie i chwytliwe. Więcej informacji możesz przecież umieścić w poście. Pamiętaj jednak, by nie powtarzać komunikatów – wymyśl inne treści przeznaczone na grafiki, a inne, które opublikujesz pod nimi. Spraw, by odbiór Twojej komunikacji był przyjemny, nie nudny. Grafiki reklamowe to przecież zabawa kreatywnością.
6. Dodaj emotikony
Emotki to naturalny element internetowej komunikacji, dlatego nie zapominaj o nich w swoich kreacjach. Pamiętaj jednak by umieścić je obok kluczowych słów, a nie zamiast nich. I co ważniejsze – by nie przesadzać (patrz punkt 5).
Wszystkie te rady możesz wykorzystać do zarabiania dzięki afiliacji. O tym zjawisku przeczytasz tutaj. |
Jak tworzyć grafiki reklamowe? To proste. Darmowe narzędzia do tworzenia grafik online
Internet to kopalnia wiedzy na przeróżne tematy, a jednym z nich jest tworzenie grafik. W sieci znajdziesz mnóstwo programów, dzięki którym wyczarujesz atrakcyjne grafiki na potrzeby swojego biznesu. Obrazki to użyteczny środek przekazu, dlatego tak ważne jest ich umiejętne tworzenie. Jednak aby się za to zabrać, potrzebujesz programu. Najlepiej, jeśli nie będzie on pochłaniał połowy twojego miesięcznego budżetu, dlatego przybliżę Ci pokrótce kilka doskonałych narzędzi, dzięki którym tworzenie grafik nie będzie generować kosztów lub sprawi, że będą one niższe niż wynajęcie profesjonalisty czy inwestycja w zaawansowane oprogramowanie.
1. Canva

Canva to jedno z najbardziej popularnych narzędzi, które pozwala tworzyć grafiki bez konieczności pobierania programu na własny komputer. Tworzenie grafiki tym sposobem to prosta droga do szybkiego designu. Canva posiada wiele funkcji, które pozwalają tworzyć grafiki od zera w prosty i intuicyjny sposób. Program pozwala wyrównywać i kadrować zdjęcia, dodawać tekst, teksturę, ikony czy naklejki. Umożliwia nakładanie filtrów, poprawianie ostrości czy tworzenie kolaży. Pod względem funkcjonalności jest niewątpliwie pionierem. Niestety, narzędzie jest na tyle popularne, że nieco bardziej obeznany użytkownik sieci rozpozna popularne szablony. Warto zaznaczyć, że mimo, iż oferta gotowych elementów jest naprawdę bogata, wiele z nich dostępnych jest za dodatkową opłatą lub po wykupieniu wersji płatnej (od $12,95 za miesiąc).
2. Crello | Tworzenie grafiki w oryginalny sposób
Crello to kolejny edytor grafik online. Jego działanie jest bardzo podobne do niezwykle popularnej Canvy. Ciekawą funkcją Crello jest możliwość tworzenia animowanych postów w ciągu zaledwie kilku minut. Jego niewątpliwą zaletą jest nieco mniejsza od Canvy popularność, dzięki czemu projekty są bardziej unikatowe. Jak tworzyć grafikę, to tylko z Crello. Minusy? Jak w przypadku pozostałych programów – płatna wersja pro ($9.99 za miesiąc).
3. Easil – jak tworzyć grafiki reklamowe?
Easil posiada obszerną bibliotekę nowoczesnych szablonów, które podążają za szybko zmieniającymi się w social mediach trendami. Jeśli jeszcze nie wiesz jak tworzyć grafiki na Instagram, odpowiedź jest prosta – w Easil. Program umożliwia używanie warstw, wykorzystywanie elementów z kilku projektów i ciekawe efekty tekstowe (blask, neon, maskowanie, cień). Istnieją trzy plany cenowe: darmowy, który umożliwia projektowanie z gotowych szablonów i pracę na warstwach, Easil Plus ($7,50 / miesiąc) oraz Easil Edge ($59 / miesiąc).
4. Desygner | Jak tworzyć grafikę? Opcja dla początkujących.
Jeszcze jeden edytor grafik online stworzony specjalnie dla ludzi, którzy nie zajmują się grafiką na co dzień. Desygner udostępnia trzy plany cenowe: darmowy (zawierający tysiące szablonów i setki formatów, pozwalający udostępniać i drukować grafiki), Pro+ ($9,95 / miesiąc) oraz customizowany program business.
5. Snappa
Prosty i łatwy w obsłudze edytor. Co ciekawe, pozwala on podłączyć konta mediów społecznościowych i publikować grafiki bezpośrednio w edytorze. Jeśli zastanawiasz się jak tworzyć grafiki reklamowe na Instagram lub Facebook, nie martw się. Od teraz nie będzie Ci to sprawiać większych problemów. Snappa posiada bogatą bibliotekę gotowych do wykorzystania szablonów, narzędzia do edycji zdjęć i możliwość porządkowania projektów za pomocą folderów. Jak prezentują się ceny? Istnieje oczywiście darmowa wersja. Umożliwia ona jednak pobranie wyłącznie 3 plików miesięcznie. Wersja Pro ($10/ miesiąc – płatność roczna) pozwala na integrację kont społecznościowych i usuwanie tła, a plan Team ($20 / miesiąc – płatność roczna) pozwala dodatkowo na współpracę zespołu składającego się z 5 osób.
6. FreePhotoTool | Profesjonalne tworzenie grafiki bez wielkich kosztów

Zbawienie dla wszystkich miłośników obróbki zdjęć z małym budżetem. FreePhotoTool to darmowy Photoshop z dostępem online. Posiada sporo funkcji i do złudzenia przypomina graficznego giganta. Warto przyjrzeć mu się tworząc grafiki na Instagram czy Facebook lub chcąc rozpocząć tworzenie grafik bez konieczności inwestowania w drogie oprogramowanie. W końcu interesuje nas zarabianie na grafice, a nie dodatkowe koszta.
7. Piktochart – jak tworzyć grafiki reklamowe?
Świetna opcja do tworzenia infografik, prezentacji czy raportów. Wersja darmowa umożliwia dostęp do wszystkich szablonów, jednak grafiki będą oznaczone znakiem wodnym i będzie można pobrać je tylko w standardowej jakości. Wersja Pro ($29 / miesiąc) zapewnia darmowy dostęp do wszystkich funkcji, dodatkowo usuwając z grafik znak wodny i udostępniając użytkownikowi 1GB pamięci w chmurze. Istnieje również dużo droższa wersja Team ($99 / miesiąc), dzięki której z pakietu korzystać może 5 członków zespołu.