Sieć afiliacyjna – zarabianie na programach partnerskich

Tym razem zajmiemy się innym pojęciem – sieć afiliacyjna. Zarabianie w Internecie nie wymaga wiedzy i doświadczenia, ale bez odpowiedniego partnera, nic nie osiągniesz. Czym więc jest wspomniany wcześniej partner i jak dobrze go wybrać? Jak zarabiać na programach partnerskich?

Zdjęcie 1 - sieć afiliacyjna - Blog affiliacyjny

Sieć afiliacyjna – Twój zarobkowy wspólnik

Tak najprościej można określić sieć afiliacyjną. Dokładniej jest to firma, która dostarcza Ci gotowe rozwiązania oraz współpracuje z Tobą. Nie musisz więc samodzielnie kontaktować się z wielkimi korporacjami, negocjować stawki itd.; po prostu zakładasz konto, wybierasz jeden z dziesiątek lub setek produktów i go promujesz. Wszystkie z programów mają przygotowane specjalne strony sprzedażowe, tzw. landing page. Dzięki temu na Twoich barkach zostaje jedynie napędzanie ruchu, wszystkim innym zajmuje się Twoja sieć. To jej zadaniem jest ciągłe tworzenie nowych modeli zarabiania i wprowadzanie nowych programów. Jest więc to zbiór ofert od największych reklamodawców i najbardziej znanych marek w Polsce, które chcą, byś pomógł im w promocji. I zapłacą Ci za to. Zarabianie na programach partnerskich sprowadza się do bezpośredniej współpracy z siecią afiliacyjną.

Zdjęcie 2 - sieć afiliacyjna - Blog afiliacyjny

Sieć afiliacyjna. Na co zwrócić uwagę?

Zarabianie w Internecie przebiega znacznie prościej z siecią partnerską. Podczas wyboru swojego serwisu partnerskiego powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Wiarygodność

Przede wszystkim upewnij się, że firma, z którą chcesz współpracować, jest legalnie działającym podmiotem gospodarczym. Najbardziej pewne są takie, które z powodzeniem działają na rynku od wielu lat. Zwróć też uwagę, czy są to polskie korporacje. W razie jakichkolwiek problemów z zagraniczną firmą, możesz mieć duże kłopoty z odzyskaniem swoich pieniędzy.

Dostępne modele

Zarabianie przez Internet pozwala Ci wybrać sposób, w jaki będziesz zdobywał zysk. Najpopularniejszymi rodzajami są SMS i CPS. Te modele są dostępne w większości sieci partnerskich. Natomiast ze świecą szukać tych niestandardowych i nieszablonowych. Istnieje na przykład PPI, czyli instalacje aplikacji za pieniądze. Takie sposoby monetyzacji widziane jest w bardzo nielicznych serwisach. Warto więc rozejrzeć się za portalem, który zaoferuje nam jak najwięcej typów zapłaty za usługę.

Model płatności – sposób zapłaty i monetyzacji Twojego ruchu reklamowego poprzez linki afiliacyjne. Wymaga wykonania określonej akcji przez odwiedzającego, zależnie od wybranego modelu, za co Ty otrzymasz pieniądze.

Prowizje

Zarabianie na programach partnerskich to spory profit. Zysk za jednorazową sprzedaż jest najróżniejszy. Zależy zarówno od modeli płatności, jak i wybranego serwisu. Niektóre oferują za SMS 4 złotych, inni 15 złotych. Jedna sieć oferuje 20% prowizji, druga ponad 30%. Należy więc dokładnie zapoznać się z ofertami sieci partnerskich i wybrać tą, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna.

Produkty

Większość sieci oferuje produkty z konkretnej kategorii, na przykład związane tylko ze zdrowiem lub urodą. Są jednak takie, które nie ograniczają Cię w rodzaju promowanych usług i możesz je wybierać z całego wachlarza dostępnych programów. Zarabianie przez Internet wymaga Twojej elastyczności, więc jest to ważna cecha w wyborze Twojego przyszłego wspólnika w zarobku. Więcej programów daje nam możliwość dostosowania produktu do tematyki naszej strony lub zaplecza reklamowego, którym będą zainteresowani odwiedzający nasz serwis, tym samym osiągania większych zysków.

Próg i forma wypłaty

Im niższy próg wypłacania, tym lepiej. W końcu znacznie wygodniej wypłacić 50 złotych, niż zbierać 200 złotych i dopiero móc otrzymać swoje pieniądze. Większość serwisów dostarcza Twój zarobek tylko na konta bankowe, ale są takie, które rozszerzają tę możliwość, na przykład poprzez PayPal. Miłym dodatkiem jest także możliwość podpisania umowy o dzieło lub wystawiania faktur dla firm. Prawie wszystkie sieci nie wymagają własnej działalności gospodarczej, ale są takie, w których bez firmy się nie obejdzie. Unikaj takich portali.

Wsparcie i support

Zwróć uwagę na mnogość możliwości kontaktu z zespołem obsługi partnera. Im więcej dróg skontaktowania się, tym lepiej. W końcu szybciej uzyskamy pomoc korzystając z live chatu, niż wysyłając maila. Zarabianie na programach partnerskich to nie samotna droga, Twoja sieć partnerska powinna wspierać Cię na każdym etapie. Ważnym jest również jacy ludzie pracują w obsłudze partnera. O wiele lepiej rozmawia się z osobami, które związane są z branżą od lat, znają się na marketingu, SEO, bądź sami zarabiali w Internecie. Kontakt z osobami, które nie posiadają takiej wiedzy i umiejętności powoduje, że nie będą w stanie nam profesjonalnie pomóc.

Zasięg

Warto wybierać takie serwisy, które korzystają z ruchu globalnego. W końcu jaką masz pewność, że wśród ludzi, która kliknie w Twoją reklamę, nie będzie osoby znajdującej się poza granicami Polski? By zagwarantować Ci największy zysk, część sieci decyduje się na obsługą SMS również z numerów zagranicznych. Co ciekawe stawki dla innych państw są często o wiele wyższe, niż te krajowe, tym samym stając się bardziej atrakcyjnymi. Rozważ więc dołączenie do programu partnerskiego, który pozwoli Ci wygenerować linki afiliacyjne działające na całym globie.

Innowacje i rozwój

Na koniec zwróć uwagę na pomysły, które wyróżniają daną sieć. Niektórzy oferują nowoczesne rozwiązania w panelu klienta, takie jak zarządzanie aplikacjami na Facebook.com, inni dają Ci darmowy dostęp do aplikacji mobilnych. Funkcje takie poprawiają wygodę korzystania z serwisu. Sprawdź także, czy w wybranej sieci pojawiają się na bieżąco nowe programy partnerskie. Rozwój w tej branży jest bardzo ważny.

Zdjęcie 3 - sieć afiliacyjna - Blog affiliacyjny

Sieć afiliacyjna. Jak znaleźć program idealny dla siebie?

Na pewno plusem jest to, że na rynku istnieje tyle modeli i różnych programów partnerskich, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś dla swojej niszy i dla swojego ruchu reklamowego. Absolutnie najważniejszym aspektem jest sprawdzanie jaki program jest dla nas najatrakcyjniejszy i jaki przynosi nam największy zysk. Rzecz jasna możesz obstawiać co zainteresuje osoby odwiedzające Twojego bloga, jakimi produktami będą zainteresowani, jakie mogą chcieć zakupić. Najmądrzejszym jednak wyjściem będzie tutaj metoda prób i błędów, ciągłego testowania i dostosowywania.

Jeśli zastanawiasz się jaka sieć afiliacyjna będzie dla Ciebie najlepsza, koniecznie kliknij TUTAJ.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *